x تبلیغات
هلث 98

انواع مکمل های آمینو اسید برای عضله سازی، ویژه ورزشکاران

 چگونه می توان پروتئین عضلات را در فاز عضله سازی و نگهداری تامین کرد؟

مکمل های آمینو اسید یکی از رایج ترین مکمل های ورزشی هستند که اکثر ورزشکاران در رشته بدنسازی آنها را مصرف می کنند. این مکمل ها بر اساس سنتز پروتئین و تحریک عضله سازی عمل می کنند. آمینو اسیدها ترکیبات آلی با ساختاری پیچیده هستند که هم در مواد غذایی یافت می شوند و هم می توان از طریق مکمل ها آنها را دریافت کرد.

مصرف مکمل های آمینو اسید مزایای زیادی دارد. این مکمل ها باعث افزایش مقاومت ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

انواع مکمل های آمینو اسید برای عضله سازی، ویژه ورزشکاران

 

خدمات پزشکی در منزل

 سامانه هوشمند پالسی نو با فراهم سازی بستری کامل و پیشرفته در پی آن است که فرد بیمار بتواند بهترین، راحت ترین و ارزان ترین خدمات پزشکی مورد نیاز خود را پیدا کرده و دغدغه ای جز خود بیماری نداشته باشد.


در بسیاری از مواقع که خودتان یا دیگر اعضای خانواده دچار بیماری می شوند، ناخواسته دچار استرس و یا عدم تمرکز حواس می شوید، فرض کنید در این شرایط قرار دارید، برای رفع این مشکل چه اقدامی انجام می دهید؟

از کجا و چگونه باید خدمات پزشکی را دریافت کنم؟

سریعترین راه های ممکن چیست؟با خدمات پالسی نو بیشتر آشنا شوید.

 

آزمایش خون در منزل


آزمایش خون یک آزمایش ساده می باشد و در زمان کوتاهی انجام می شود ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

خدمات پزشکی در منزل با اپلیکیشن پالسی نو

 

نحوه صحیح تربیت فرزند

 فرزندان ضبط صوت ما هستند. از کودکی در کنار ما بزرگ می شوند و مانند خمیری هستند که اگر درست شکل نگیرند آینده ای سیاه در بر خواهند داشت. تکنیک های تربیت فرزند متفاوت است. در این مقاله دوست داریم ابعاد متنوعی از تربیت فرزند را بررسی کنیم تا هر سوالی در ذهن شما ایجاد شده است برطرف شود. شاد زیستن اولین رسالت یک والدین در تربیت فرزندشان است.

تربیت را با تنبیه اشتباه نگیرید


این روش شاید در ابتدا اینطور معنی شود که کودک خودسرانه بزرگ می شود و دیگر مهار وی کار دشواری است. اما هدف اصلی این است که بال و پر پرواز کودکان چیده نشود! کودک باید از یک سری یاد بگیرد که اسباب بازی هایش را در جای درست قرار دهد، می بایست ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

نحوه صحیح تربیت فرزند

 

مضرات مصرف بیش از حد سرکه سیب

 سرکه سیب به عنوان یک محصول مفید شناخته می شود، اما برخی افراد از عوارض جانبی استفاده بیش از حد از آن اطلاعی ندارند. اگرچه مردم خواص سلامتی بسیاری را به این محصول نسبت می دهند اما مصرف بیش از حد آن می تواند به واکنش های ناخواسته ای منجر شود که حتی یک خطر سلامت محسوب شوند.
اگرچه می می توانید سرکه سیب را در رژیم غذایی خود جای دهید اما کارشناسان مصرف متعادل و گاه به گاه آن را توصیه می کنند زیرا در حال حاضر شواهد کافی درباره ایمنی و اثربخشی این ماده طبیعی وجود ندارند.

سرکه سیب چیست؟


سرکه سیب یک محصول ارگانیک است که از ترکیب سیب با مخمر حاصل می شود. طی این روند، مخمر قندهای موجود در سیب را به الکل تبدیل می ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

مضرات مصرف بیش از حد سرکه سیب

 

مراجعه به دکتر پوست خوب از طریق پزشک خوب

 اگر پوست شما دچار مشکلات خاصی شده است یا دوست دارید پوستی خوب و سالم داشته باشید، علاوه بر توجه به تغذیه و مراقبت‌های دائمی، نیاز دارید تا از مشاوره و خدمات یک متخصص پوست کمک بگیرید تا در صورت نیاز راهکارها و داروهای متناسب به شما را ارائه کرده و در این خصوص کمک‌تان نماید. بسیاری از افراد به پوست خود چندان که باید رسیدگی نمی‌کنند تا مگر آن که متوجه علائم خاصی روی پوست خود شوند و پس از آن به صرافت بیفتند که پوست‌شان نیز نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد و باید به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایند. پوست آینه تمام نمای اتفاقاتی است که داخل بدن شما رخ می‌دهد به طوری که می‌توانید علائم و نشانه‌های هشدار هر بیماری را روی پوست خود ببینید. ما در این مطلب قصد داریم سایت پزشک خوب را به شما معرفی کنیم تا به کمک آن بتوانید بهترین پزشک متخصص پوست تهران و یا هر ... - ادامه مطلب را اینجا بخوانید

 

چرا کم آبی باعث سردرد می شود؟

 احتمالا شما هم این تجربه را داشته اید که در جمعی اعلام می کنید سر درد دارید و درخواست قرص می دهید اما به شما می گویند که نیاز نیست قرص بخوری، کمی آب بخور!

یکی از شایع ترین دلایل سردرد افراد، کم آبی است که معمولا توجهی به این مورد نمی شود. در صورتی که به سادگی می توان جلوی این نوع از سردرد را گرفت. در این مقاله قصد داریم به خوبی این موضوع را بررسی کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

علت سر درد ناشی از کم آبی چیست؟

درون سر انسان، مایعی شفاف و بی رنگ همانند آب وجود دارد که به آن مایع مغزی – نخاعی (CSF) می گیوند. مغز سر درون این مایع وجود دارد. مایع مغزی نخاعی وظایف متعددی دارد که در صورت کم آب شدن بدن این وظایف به شکل درست انجام نمی شوند و در نهایت سر درد ایجاد می شود.

به همین دلیل همیشه توصیه می شود آب آشامیدنی همراه خود داشته باشید، هر چند ساعت یکبار آب بنوشید یا در صورتی که مدت ها خارج از منزل هستید، بطری آب به همراه داشته باشید.

 

چه مواقعی، بیشتر دچار سر درد بی آبی می شویم؟

نکته ی مهمی که درباره سردرد ناشی از کم آب وجود دارد این است که خیلی مواقع شما احساس تشنگی نمی کنید اما بدن شما به آب نیاز دارد. معمولا سردردهای ناشی از بی آبی بدن در نیمه دوم سال بیشتر است.

زیرا افراد در طول تابستان، به دلیل حس تشنگی حتی در خارج از منزل نیز با خرید آب معدنی نیاز بدن به آب را رفع می کنند. اما در روزهای زمستان و پاییز که هوا خنک تر است افراد احساس گرما نمی کنند به همین دلیل ممکن است تمایلی به نوشیدن آب نداشته باشند.

چطور از سردرد ناشی از بی آبی بدن جلوگیری کنیم؟

مهم ترین نکته ای که در موضوع سردرد بی آبی باید بدانید این است که هیچ گاه بدنتان را تشنه نگذارید! تشنگی بدن ربطی به حس تشنه بودن ندارد. شما در طول هر روز باید ۸ لیوان آب بنوشید. سعی کنید این کار را به شیوه های متفاوت انجام بدهید.

چطور متوجه شویم که سردرد ما به دلیل کم آبی بدن است؟

سر درد می تواند به دلایل متفاوت ایجاد شود که معمولا با توجه به نشانه های هر یک تا حدودی می توان دلیل آن را تشخیص داد. در این قسمت به بررسی علائم سر درد ناشی از کم آبی بدن خواهیم پرداخت تا با توجه به این نشانه و ویژگی ها بتوانید به سرعت سر درد ناشی از کم آبی بدن را تشخیص دهید و آن را درمان کنید.

نشانه های سردرد ناشی از کم آب شدن بدن

آب بدن می تواند به شکل های ممکن نظیر تعریق از بدن خارج شود. مسئله ی مهمی که وجود دارد این است که با مشاهده هر تغییری که می تواند مرتبط به کم آبی باشد، آب مورد نیاز بدن را فراهم کنید.

سردرد ناشی از آب به گونه ای است که تنها قسمتی از سر دچار درد نخواهد شد. بلکه در تمامی قسمت های سرتان حس درد را تجربه خواهید کرد.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های سر درد ناشی از بی آبی بدن این است که با تکان خوردن، حس درد بیشتر می شود. به طور مثال اگر به سمت جلو خم شوید یا به گونه ای حرکت کنید که سرتان تکان بخورد، درد بیشتری را تجربه خواهید کرد. معمولا زمانی که در حال پیاده روی هستید و یا تحرک زیادی دارید، سردرد بی آبی بیشتر می شود.

همچنین خشکی دهان، تیره تر شدن رنگ ادرار، سردرد به همراه سرگیجه، کاهش دفعات دفع ادرار، حس خستگی و افزایش تپش قلب را می تواند از نشانه های بی آبی دانست.

 

کمبود آب بدن را جدی بگیرید

در این مقاله درباره سردرد ناشی از کمبود آب در بدن صحبت کردیم اما به یاد داشته باشید که سردرد تنها یکی از عوارض بی آب شدن بدن است. آب، مایعی حیاتی است که نسبت به اهمیت آن باید آگاه باشید. سعی کنید در طول روز ۸ لیوان آب بنوشید و مصرف مرتب مایعات را در برنامه غذاییتان جای بدهید. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای خرید آب معدنی در سایزهای مختلف به سایت سورپرایز مراجعه کنید. سورپرایز یکی از معتبرترین عرضه کنندگان آب معدنی است که محصولات خود را با بهترین قیمت و کیفیت عرضه می کند.

 

چرا کم آبی باعث سردرد می شود؟

 

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد