برای انجام ایمپلنت دندان نیاز به متریال و مواد اولیه خاصی می باشد که باید جایگزین دندان از بین رفته شود بعد از کاشت ریشه نوبت به جایگذاری تاج می رسد ، در واقعه تاج شباهت زیادی به دندان دارد که بر روی شبیه ساز ریشه نصب می شود این کار باید توسط ایمپلنت کار حرفه ای انجام شود. با توجه به شرایط بیمار ایمپلنت دندان بصورت تک و یا بصورت کامل انجام می گردد. البته باید در فک استخوان کافی وجود داشته باشد در صورت نبودن آن پیوند استخوان انجام می شود “پیوند استخوان چیست؟ در صورتی که استخوان کافی برای انجام ایمپلنت نباشد اینکارجهت تقویت فک انجام می گردد ، که اصطلاحا به آن پیوند استخوان گفته میشود.”

در پاراگراف قبل به توضیح مختصری درباره ایمپلنت دندان پرداخته ایم در ادامه می خواهیم به بررسی عواملی که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند بپردازیم با ماهمراه باشید.

چه عواملی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار است؟

  • جنس ایملپنت دندان
  • کشور سازنده ایمپلنت دندان
  • نوع متریال ایمپلنت دندان
  • زمان کاشت ایمپلنت
  • پزشک متخصص کاشت دندان

اینها مواردی هستند که بطور کلی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار است اما موارد دیگری هم هستند که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر دارند مثلا تعداد دندان هایی که نیاز به انجام ایمپلنت دارند.

هرچه تعداد دندان هایی که می خواهید ایمپلنت کنید بیشتر باشد قطعا هزینه ی آن هم بیشتر می شود اما باید توجه کنید که برخی از پزشکان در چنین مواردی به بیماران خود تخفیف می دهند.

به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان این هزینه را به طور قطعی و بدون مشاوره و معاینه بیمار بیان کرد .

بهتر است برای انجام ایمپلنت دندانی خود ، به پیش یک دندانپزشک عمومی مراجعه کنید ، دندانپزشکی که کار و تخصص لازم را در ایمپلنت دندان دارد گزینه مناسب تری برای انتخاب می باشد .

بهترین دندانپزشک ، با معاینه شما و مشاوره های لازم ، همچنین توصیه هایی را درباره انجام ایمپلنت و عوارض و خطرات و به علاوه مزایای بسیار آن و اینکه چطور باید از ایمپلنت ها مراقبت شود را برای شما توضیح می دهد .

در همان جلسه اولیه مشاوره ، هزینه ایمپلنت دندان را برایتان بازگو می کند . در جلسه معاینه دهان و فکی شما ، بافت دهانتان به طور کامل ارزیابی می شود و دندانپزشک ، رشد و عدم رشد استخوان فک شما را بررسی می کند تا ببیند برای انجام ایمپلنت دندان ، به پیوند استخوان نیاز دارید یا خیر ؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، هزینه ایمپلنت دندان در صورتی که فرد بیمار به پیوند استخوان نیاز داشته باشد ، این هزینه بالاتر می رود . هزینه پیوند فک و استخوان به طور جداگانه از هزینه ایمپلنت دندان محاسبه می شود و شما نباید این هزینه را بر روی هزینه های جراحی بدانید  ، چرا که عملی جداگانه و به خصوصی برای فرد محسوب می شود .

با توجه به بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان ، شما نگران این می باشید که آیا این کار برای جایگزین دندان از دست رفته ارزشش دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال شما بگوییم که به طور یقین این روش از محبوب ترین روش های کاشت دندان می باشد و شما می توانید با کمی پرس و جو و تحقیق درباره این روش و ماندگاری آن ، به این موضوع پی ببرید که ایمپلنت با وجود گران بودن قیمتش ، ارزش انجام آن را برای بازگردانی زیبایی و اعتماد به نفس و داشتن لبخند جذاب و گیرا دارد .

برای اطلاع یافتن از تمامی هزینه هایی ایمپلنت دندان و پیوند فک و استخوان و موارد دیگر بهتر است که به کلینیک دندانپزشکی منتخبتان مراجعه کنید و در این خصوص با دندانپزشک مشورت داشته باشید .